טיול שנתי

יטיול בית הספר הסתיים באופן בלתי צפוי, לפעמים הכול עניין של עיתוי-

הסיפור החל בהזמנה די פשוטה, בה נכתב כי נדרשים הורים מלווים לטיול השנתי של כיתה י"ב 1.

דני, אלמן ואב לבן מן הכיתה החליט לקחת יוזמה ולהצטרף כהורה מלווה וחתם בחיוב על הפתק.

במועד שנקבע כיום הכנה לקראת הטיול, התייצב ביחד עם בנו בביה"ס ,ביחד עם  שאר הנוכחים  שמע סקירה מפי מחנכת הכיתה אודות המסלול שכלל ביקור במקומות היסטוריים ברחבי הארץ.

דני לא יכול היה להתעלם מנוכחותה של אחת התלמידות, מיה שמה, אשר נראתה לו מצד אחד כל כך מוכרת ומצד שני הבין מבנו שמדובר בבחורה שהגיעה לפני מספר חודשים מצרפת, במטרה להתגייס לשירות צבאי על אף שכל משפחתה נותרה בצרפת והיא עלתה בגפה.

ככל שחלפו השעות, כך עלו יותר ויותר הרהורים בראשו של דני.. מחשבותיו נדדו שנים רבות אחורה לתקופת נעוריו בקיבוץ, שם הכיר מתנדבת מצרפת ואף נרקם רומן בין השניים.

בסיום תקופת ההתנדבות חזרה המתנדבת לצרפת ודני נותר שבור לב בחדרו בקיבוץ והבין שהאהבה נגמרה.

דני איתר את שמה המלא של הנערה בדפי רשימת התלמידים והשלב הבא שנקט היה יצירת קשר עם משרדנו ,אשר בעבר כבר ביצענו עבור מספר חקירות במישור איחוד משפחות.

אכן, סיפור מעניין שלא נתקלים בו מדי יום-חקירה חובקת יבשות.

נותרו עוד יומיים לטיול והעבודה הייתה מאומצת.

מיד הוזעק נציג משרדנו מבלגיה שם שהה באותה עת ,לצרפת, אגב בניית סיפור כיסוי בכפוף לכל דין, איתר את אם הנערה וראיין אותה מבלי שכלל תתגלה כל רמיזה על הסיבה האמיתית לאותו ראיון.

ממצאי התחקור העלו כי לא נישאה מעולם וכי בתה היחידה הינה פרי הריון מבחור ישראלי שהכירה בתקופת שהותה הקצרה בארץ כמתנדבת בקיבוץ, אך הנ"ל עזב את הקיבוץ, ומאחר ולא היה בן משק, לא הצליחה לגלות עקבותיו וכבר נואשה מאיתורו.

במסווה של רעיון לפיו כאות תודה על הראיון תמומן לגברת טיסה לארץ לפגוש את הבת, אשר מצידה סיפרה כי מתגעגעת אליה מאוד מאז שנפרדו ,עת הסיבה האמיתית לפרידה הייתה ההחלטה של הבת כי בהיותה בת לישראלי היא מרגישה צורך לשרת בצבא הישראלי, קיבלה האם כרטיס טיסה ואף הסעה לנקודת סיום הטיול השנתי של הבת.

יום סיום הטיול הגיע, הקבוצה טיפסה במעלה השביל המוליך למצדה, דני צעד בסוף הקבוצה וכשהגיעו לקראת קצה השביל חש לפתע תחושה מוזרה. הוא הבחין באשה שזכר שמכיר, אך לא זכר בדיוק ממתי, והבחין גם בריצה של מיה אליה ובחיבוק החזק ביניהן.

תוך כדי חיבוק, הרימה לפתע האישה את הראש והסתכלה ישירות בעיניו, מבט שלא הותיר מקום לספק.

ההתרגשות הייתה עצומה, מה גם שהתברר שאת הלילה האחרון לפני עזיבתה לצרפת בילו השניים באותו מקום בדיוק.. על פסגת מצדה.

המעגל נסגר, פערים הושלמו והקשר בין דני שהתאלמן לפני מספר שנים ודניאל שמעולם לא נישאה התחדש, ואנו כמי שסייענו לכך זכינו להתרגש.

 

"להפוך השערה למידע, זו לא הנחה זו לגמרי ע!בדה"

 

 

אף יום אינו זהה לקודמו...

אף יום אינו זהה לקודמו, בייחוד בהתנהלות משרדי חקירות, כך גם אצלנו בחברה.

ישנם המון מקרים, כולם ללא יוצא מן הכלל מטופלים באופן היעיל ביותר שנדרש, אגב שמירה על דיסקרטיות יתרה.

סיפורים ופרסומים שונים שמוצגים כלפי חוץ כאן או בכל מקום זוכים לעריכתם קודם לכן כך שלא יקרה

מצב ב בו מישהו ירגיש שחשפנו אותו או לא שמרנו על כבודו וזה נכון לגבי כלל הלקוחות: גברים, נשים, מוסדות וגופים/ארגונים אחרים.

הסיפור הבא הינו סיפור היכול לקרות בכל מקום בארץ ולכל אחת או אחד, פשוט כי ככה.

.

למשרד נכנסה אישה בשנות הארבעים לחייה, מלאת אנרגיה וחדורת מוטיבציה. כפי שסיפרה היא יודעת בוודאות שבעלה בוגד בה ולא יכולה לסבול את העובדה שהנ"ל לא מפסיק להתריס בפניה שיש לו הוכחות שהיא בוגדנית ולפיכך החל בנקיטת מהלכים משפטיים בכדי להתגרש ממנה, יותר מכך אף קיבלה הזמנה לבית המשפט ליום חמישי באותו שבוע, שזה בדיוק יומיים מרגע הגעתה  אלינו.


ממש כמה דקות לאחר שנכנסה צלצל הטלפון הנייד שברשותה, המתקשר היה בעלה שסיפר לה שאין לה מה לדאוג, אמנם נקבעה לו נסיעת עסקים מחוץ לעיר ליום רביעי אך יגיע בזמן לבית המשפט שם יסגור איתה חשבון.

שיחה קצרה, תיאום ציפיות ובסיכום השיחה נקבע כי ביום רביעי, כבר למחרת, יתבצע המעקב אחריו.

בבוקר יצא מביתו ונסע קודם כל לעסק להשכרת רכבים, שם הוברר שלוקח רכב שהוזמן ע"י חבר.

משם נסע דרומה ברכב השכור כשרכבו נשאר במגרש חברת ההשכרה.

בשעות אחר הצהריים הגיע לאחד היישובים באזור אילת, הוציא מזוודה מרכבו והלך לאחד מחדרי ההשכרה.

מוקמה תצפית לעבר הרכב ואגב תצפית הוברר כי חנה ממש מאחורי החדר עליו במפתיע שילם אותו חבר ששילם על הרכב, כפי שרשום בדף חלוקת החדרים שהתנוסס במזכירות בית ההארחה ומעל אותו חדר ניצב גם שלט ועליו שם המקום.

שעתיים לאחר מכן, הגיעה מונית וממנה יצאה גברת בשנות הארבעים לחייה, ללא תיק אך ורק עם שקית ניילון.

הגברת הלכה בדיוק לאותו חדר ונכנסה פנימה.

הערכת מצב – שניהם בחדר, הכול סגור, שניהם הגיעו בנפרד ודאי ייעלמו להם בחשיכה ואולי גם בנפרד.

מחשבה יצירתית חלפה במוח, רעיון טוב לשימוש באחד ממשחקי הילדות של פורים ששימוש בו עושה הרבה רעש וגם עשן, במקרה נשארו כמה כאלה מהחג האחרון בתא המטען של הרכב.

תוך מספר דקות, ,באופן שלא כל כך הפתיע את המעורבים בתכסיס, נשמע קול פיצוץ חזק מתחת לרכב השכור שבו הגיע הגבר, הריח והעשן אף שיפרו את המצב.
בתוך פחות משתי דקות רץ הגבר כשתחתוני בוקסר לגופו ללא כל ביגוד נוסף ואחריו אותה גברת בחלוק רחצה שסוגרת בידיה.

לאחר שהגבר גילה שלא נגרם כל נזק, ביקש לשוב לחדר ואז האשה אמרה לו רק משפט אחד אבל משפט שנקלט והיה מאוד משמעותי–"כבר שנתיים אנחנו נפגשים באזור המרכז, למה היה צריך לנסוע דרומה?"

תוך זמן קצר הגברת עזבה את המקום במונית והגבר עזב את המקום ברכב עמו הגיע חזרה למרכז.

למחרת לפני תחילת הדיון המשפטי פנה לאשתו, ביקש להודות שטעה ושגה וביקש מחילה. האישה ניגשה לנציגנו שישב במקום למקרה שיצטרך להעיד והודתה על השירות היעיל והמקורי ונציגנו הודה לה-כי הרי אנחנו כאן בכדי לתת שרות, כמובן שאך ורק בכפוף לחוק!.